7 وظیفه مهم پرستار در منزل و نکاتی که باید بداند و انجام دهد
پرستار در منزل

استفاده از خدمات پرستار در منزل برای یکی از افراد خانواده ، امری غیرعادی نیست. استخدام یک پرستار با صلاحیت در منزل ، به بیمار امکان می دهد در محیطی آشنا بماند و خانواده بیمار اطمینان دارد که با بیمارش بدرفتاری نمی شود. همچنین با داشتن یک پرستار در منزل ، برای یک فرد سالمند ، او می تواند سالهای پایانی عمر خود را با احترام ، خارج از محیط بیمارستان و در محیط منزل خود سپری کند. خدمات پرستار در منزل ، بصورات روزانه و شامل موارد زیر است:

ارائه خدمات درمانی طبق دستور پزشک

پرستار در منزل جهت درمان بیمار ، به درمان ها و روش هایی که پزشک دستور داده است عمل می کند. این دستورات می تواند شامل تزریق ، دادن دارو به بیمار ، خونگیری ، تغذیه با لوله ، مراقبت از زخم و سایر موارد مهم برای درمان یک بیمار باشد. یک پرستار در منزل حرفه ای معمولاً می تواند هر وظیفه ای را که در بیمارستان توسط پرستاران انجام می شود ، انجام دهد.

 

بررسی دارو

پرستار در منزل فارغ از دادن دارو در زمان مناسب به بیمار ، دوز دارویی متناسب آن بیمار را نیز می داند. او دستورالعمل مصرف دارو را مطالعه کرده و طبق دستور پزشک مقدار دارو لازم جهت مصرف بیمار را به او می دهد. پرستار در منزل تضمین می کند که دارویی به اشتباه به بیمار داده نشود زیرا چنین اشتباهاتی گاهی اوقات در مراکز عمومی با داشتن چندین بیمار اتفاق می افتد.

 

ارزیابی کامل بیمار

پرستار در منزل براساس ارزیابی های روزانه و هفتگی می تواند توصیه هایی را به پزشک ارائه دهد. او به طور مرتب علائم حیاتی بیمار را بررسی کرده و هر گونه مشکلی را سریعا به پزشک و خانواده اطلاع می دهد.

پرستار در منزل

حفظ تجهیزات پزشکی

یک پرستار در منزل حرفه ای نه تنها از وسایل درمانی جهت بیمار استفاده کرده ، بلکه مسئول حفظ و نگهداری از آنها نیز می باشد. او باید تمام تجهیزات پزشکی را حفاظت و نگهداری کند و اطمینان حاصل می کند که تمام تجهیزات تمیز و مناسب بیمار باشد.

 

مسئول نیازهای شخصی بیمار

پرستار بیمار مسئول نیازهای شخصی بیمار نیز می باشد. این موضوع به خصوص برای بیماران ناتوان بسیار مهم است تا فردی نیازهای شخصی آنها مانند بهداشت شخصی بیمار ، حمام ، شستن مو و تمیز نگه داشتن تخت خواب بیمار را انجام دهد. پرستار در منزل مسئولیت رفاه حال بیمار را به صورت روزانه بر عهده دارد.

7 وظیفه مهم پرستار در منزل

  • مدیریت بیمار و انجام دستورالعمل های مراقبتی پزشک
  • دادن دارو بیمار و انسولین و انجام آزمایشات فشار خون ، گلوکز ، ادرار و مدفوع
  • بازرسی از زخم ها ، تعویض پانسمان و بهداشت شخصی بیمار
  • آزمایش ضعف عضلانی ، زخم بستر و هرگونه علامت عفونت
  • گوش دادن به نگرانی های اعضای خانواده و پاسخ دادن به سوالات آنها
  • آموزش به خانواده در مورد مراقبت مداوم از بیمار
  • نظارت بر بهبودی بیمار

پرستار در منزل

مرکز خدمات پرستاری زی با مهر به عنوان بهترین مرکز پرستاری، مدت هاست که پرستار در منزل به صورت نیمه وقت یا شبانه روزی برای تحت نظر گرفتن روند درمان بیماران به خانه ها اعزام می کند. این موضوع از خدمات پرستاری به دلیل حساسیت های خاصی که دارد نیازمند آموزش های به روز و حرفه ای مهارتی و علمی است که این کار به طور مستمر توسط مرکز خدمات پرستاری انجام می شود.

این مطلب را نیز بخوانید: مرکز خدمات پرستاری و فعالیت های آن

شرایطی وجود دارد که بیماری به دلیل ناتوانی مدت ها در بستر می باشد و نیاز به خدمات فیزیو تراپی دارد، در این مواقع مرکز خدمات پرستاری یک فیزیوتراپ متخصص را برای پیگیری امور درمانی مورد نیاز به منزل شما می فرستد. این نوع خدمات هر روز در زمان مشخصی به صورت روتین انجام می شود تا وضعیت جسمی سالمند یا فرد دچار معلولیت بهبود یابد.

مراکز پرستاری خدمات گسترده ای در زمینه پزشکی ، پرستاری، مامایی، فیزیوتراپی و ماساژ درمانی و تمام خدمات مرتبط با سالمند یا بیمار و کودک را به طور شبانه روزی انجام می دهند. بنابراین می توانید تمام این امور را به مرکز بسپارید تا در مواقع مشخص و با برنامه ریزی دقیق انجام شود.

این مطلب را نیز بخوانید: پرستار سالمند را چطور انتخاب کنیم؟

تلفن: 02166581833 الی 5

واتساپ: +989120993611

اینستاگرام زی با مهر: www.instagram.com/zibamehr.nurse

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما