8 وظیفه بسیار مهم پرستار بچه که هر پرستاری باید بداند
پرستار بچه

آیا می خواهید شغل پرستاری کودک را قبول کنید؟ احتمالاً از خود می پرسید که این شغل چگونه است و چه وظایفی را بر عهده خواهید داشت. انتظارات هر خانواده از شغل پرستاری کودک متفاوت است اما انتظارات مشابهی وجود دارد که والدین تقریباً همگی از شما انتظار دارند. معمولی ترین مسئولیت های یک پرستار بچه عبارتند از:

تعویض پوشک کودک

تمیز کردن بطری و ظروف کودک

استحمام و لباس پوشاندن کودکان خردسال

شستن لباس کودک و کارهای سبک خانه

اطمینان از ایمنی کودک

تهیه وعده های غذایی و میان وعده ها

کمک به تکالیف کودک

بازی کردن و سرگرم شدن کودک

به موقع خواباندن کودکان

پرستار بچه

در این مقاله از مرکز مراقبت پرستاری زی با مهر ، جزئیات کامل تری از مسئولیت های متداولی که والدین از پرستار بچه خود انتظار دارند را شرح می دهیم.

 

اطمینان از ایمنی کودک

این وظیفه مهمترین مسئولیت یک پرستار بچه است و همیشگی می باشد. شما باید اطمینان حاصل کنید که کودکان در خانه ایمن هستند. والدین انتظار دارند که کودکان همیشه تحت مراقبت و نظارت پرستار باشند. چنانچه برای تهیه ناهار ، حمام کردن و دیگر امور شخصی باید از کودک فاصله بگیرید ، ابتدا مطمئن شوید که کودک در محیط امنی است و مرتباً او را چک کنید. اگر در خانه دوربین مداربسته موجود است می توانید از آن نیز استفاده کنید.

 

ملاقات ابتدایی با کودکان

بخاطر داشته باشید این واقعاً مهم است که با بچه هایی که از آنها مراقبت می کنید کنار بیایید و تنها راه فهمیدن این موضوع ملاقات کردن ابتدایی با آنهاست. والدین اغلب انتظار دارند ، پرستار بچه جدید ابتدا در دیداری کوتاه و آزمایشی آنها را ملاقات کرده ، تا ببینند رفتار و تعامل ابتدایی شما با کودک چگونه است و این یک فرصت عالی برای شماست تا بتوانید در اولین ملاقات ، احساس خوبی را در بچه و والدین او ایجاد کنید.

حتماً در روز ملاقات ابتدایی برای دریافت شغل پرستاری لباس مناسب بپوشید. هنگام ورود ، صمیمی و دوستانه باشید و از پرسیدن سوالات ذهنی خود نترسید. بدین گونه والدین احساس می کنند که شما واقعاً به فرزندشان علاقه دارید و می خواهید بهترین امور مراقبتی ممکن را ارائه دهید.

همچنین اکنون زمان خوبی است تا برای یادگیری امور روزانه کودک ، بحث در مورد عادت های او و توافق در مورد لیستی از مسئولیت های شغلی خود مانند تهیه غذا ، استحمام کودک ، شست و شوی لباس کودک ، زمان خواب و غیره با والدین کودک صحبت کنید.

پرستار بچه

حمام و لباس پوشاندن کودکان خردسال

زمان حمام بردن کودک می تواند هم برای کودک و هم برای پرستار بچه سرگرم کننده باشد اما همیشه به یاد داشته باشید ایمنی کودک مهم ترین موضوع است. همیشه قبل از قرار دادن کودک در وان ، درجه حرارت آب حمام را با پوست باز و یا انگشتان پا بررسی کنید.

نوزادان و کودکان خردسال به راحتی می توانند در اثر گرم بودن آب بسوزند. ممکن است آب را برای حمام باز کنید و بعد متوجه نشوید که آب گرم شده است. هرگز بدون اینکه ابتدا درجه حرارت آب را بررسی کنید ، کودک را داخل آن قرار ندهید. همچنین هرگز کودک را در وان یا در نزدیکی وان رها نکنید!

قبل از استحمام ، همه اسباب بازی ها ، حوله ها ، صابون و هر چیز دیگری را که ممکن است لازم داشته باشید آماده کنید. شما باید همیشه در حمام درست در کنار وان حضور داشته باشید. همچنین در صورت زنگ خوردن تلفن ، آن را بی پاسخ بگذارید. هیچ چیز مهمتر از حفاظت کودک در آب نیست.

تغییر پوشک کودک

وقتی نوزادان پوشک خود را کثیف می کنند ، لازم است که او را در اسرع وقت عوض کنید. سعی کنید کودک را روی زمین عوض کنید. اگر کودک را روی تخت و یا بالاتر از سطح زمین قرار داده اید هرگز از کودک دور نشوید. همچنین مطمئن شوید که همه چیز را از قبل آماده کرده اید ، از جمله پوشک بچه ، پودر بچه ، دستمال مرطوب و لباس.

 

آماده سازی بطری شیر نوزاد

این مسئولیت برای پرستار بچه هایی که از نوزاد مراقبت می کنند یک وظیفه ضروری است. بطری ها همیشه باید کاملا تمیز شوند. آن را در آب گرم بشویید. بطری و سایر ملزومات آن را ، به مدت 5 دقیقه در آب جوش قرار دهید.  این فرآیند به طور معمول فقط تا 3 ماهگی کودک انجام می شود. بسیار مراقب آب جوش باشید! اطمینان حاصل کنید که هیچ کودکی در این نزدیکی نیست. آب گرم می تواند پوست کودک را در یک لحظه بسوزاند! هرگز ظرف آب جوش را روی اجاق گاز بدون نظارت نگذارید.

پرستار بچه

دادن دارو به کودک

این مسئولیتی مهم برای هر پرستار بچه است. داروها باید دقیقاً همانطور که تجویز شده اند مصرف شوند. دستورالعمل های مصرف دارو به طور واضح بر روی بسته بندی دارو مشخص شده و یا توسط پزشک ارائه شده است ، اما هرگز قبل از تأیید والدین به کودک دارو ندهید! اگر کودکی به دارو نیاز دارد ، از والدین کودک دستورالعمل های دقیق را بصورت نوشتاری بر روی کاغذ دریافت کنید. بنابراین برای این کار به حافظه خود اعتماد نکنید! دقیقاً همان خواسته والدین را انجام دهید و در صورت داشتن هرگونه شک و تردیدی ، با آنها تماس بگیرید.

پرستار بچه

کمک به تکالیف کودک

این موضوع برای کودکان در سنین مدرسه اعمال می شود و می تواند بخشی از توافق مشترک بین شما و والدین باشد. والدین ممکن است از شما بخواهند قبل از دیدن تلویزیون ، بازی های ویدیویی یا هر فعالیت تفریحی که کودک می خواهد انجام دهد ، اطمینان حاصل کنید که او همه تکالیف درسی را انجام داده است.

 

کودک را به موقع به رختخواب ببرید

احتمالاً این موضوع یکی از سخت ترین وظایف پرستار بچه است زیرا وقتی زمان خواب می رسد ، کودک معمولا همکاری نمی کند. مطمئن شوید که روال معمول تا حد ممکن رعایت می شود (به عنوان مثال: لباس خواب پوشیدن ، مسواک زدن و یا خواندن داستان) فقط یادتان باشد که آرامش خود را حفظ کرده و برنامه روزمره را اجرا کنید.

پرستار بچه

مرکز مراقبت پرستاری در منزل زی با مهر به طور مداوم ارتباطش را با خانواده حفظ می کند و در موقعیت های غیر منتظره پرستار جایگزین برای کودک شما در نظر گرفته می شود. تفاوتی ندارد که شما تنها چند ساعت از روز را سرکار هستید یا تمام روز، به هر حال احساس تنهایی برای کودک رنج آور است و ممکن است موجب انزوا و افسردگی شود پس باید برای دوران نبودنتان جایگزینی بگذارید که در نبود شما تمام شرایط و اوضاع را تحت کنترل قرار دهد.

این مطلب را نیز حتما بخوانید: تعرفه پرستار کودک در منزل

پرستار بچه به دلیل اینکه مهارت های مختلفی دارد و گاهی دارای تخصص های درمانی و پزشکی است، حمایت های همه جانبه ای از کودک خواهد داشت که خیالتان را از هر بابت راحت می کند.

این مطلب را نیز حتما بخوانید: آموزش جنسی به کودک

جهت دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

تلفن: 5-02166581833

واتساپ: +989120993611

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما