همه چیز درباره پرستار سالمند در منزل و وظایف پرستار

پرستار سالمند را چطور انتخاب کنیم؟

پرستار سالمند

پرستاری از افراد ناتوان و سالمند امروزه یکی از دغدغه های بزرگ خانواده هاست. با زندگی های پر مشغله و پرکار امروزی مجالی برای مراقبت از سالمندان باقی نمی ماند و افراد ناگزیر هستند این مسئولیت را به کسانی که تخصص بیشتری در این کار دارند بسپارند. پرستار سالمند یک عبارت ساده اما با مفهوم پنهان بسیار بزرگتری است.

پرستار سالمند را چطور انتخاب کنیم؟

همچنان که زندگی به سمت فعالیت های بیشتر و مشغله های پیچیده تر پیش می رود فرصت افراد خانواده برای با هم بودن کمتر می شود.

مشکلات زندگی های امروزی موجب شده است که صبر و حوصله آدم ها در تقابل با اعضای مسن تر خانواده کمتر و کمتر شود.

حال اگر آن عضو سالمند نیاز به مراقبت های پزشکی و دارویی بیشتری هم داشته باشد که موضوع عمق بیشتری پیدا می کند.

پرستاری از افراد ناتوان و سالمند امروزه یکی از دغدغه های بزرگ خانواده هاست.

با زندگی های پر مشغله و پرکار امروزی مجالی برای مراقبت از سالمندان باقی نمی ماند و افراد ناگزیر هستند این مسئولیت را به کسانی که تخصص بیشتری در این کار دارند بسپارند.

پرستار سالمند یک عبارت ساده اما با مفهوم پنهان بسیار بزرگتری است.

پرستار سالمند

خیلی از افراد تمایل دارند از والدین خود در منزل مراقبت کنند. افزایش روز افزون مراجعه و درخواست پرستار سالمند از مراکز پرستاری در منزل، گواه این موضوع است.

از سوی دیگر نگهداری سالمند در خانه مقرون بصرفه تر از نگهداری سالمندان در آسایشگاه است. به همین دلیل این روزها مراقبت از سالمند در خانه بیش از پیش مورد استقبال واقع شده است.

کمک گرفتن از خدمات پرستار سالمند با کیفیت و با قیمت مناسب یک رویکرد عاقلانه و اقتصادی است؛ اما سوال اینجاست که چگونه می توان به این هدف رسید؟

روش انتخاب بهترین مرکز پرستاری

1- مجوز مراکز مراقبت در منزل، از طرف وزرات بهداشت و همچنین معاونت درمان دانشگاههای علوم پزشکی کشور تایید می شود. برای انتخاب بهترین مرکز پرستاری می توانید به این مراکز مراجعه کنید و از مشاوره های آنها استفاده کنید و یا اینکه از افراد آگاه در این زمینه پرس و جو کنید.

2- برای اینکه پرستار مناسبی برای سالمند پیدا کنید که هزینه هایتان خیلی بالا نرود و از سوی دیگر اطمینان خاطر داشته باشید که فرد مناسبی را به کار می گیرید، می توانید از خدمات مشاوره رایگان مراکز پرستاری سالمند کمک بگیرید.

شما می توانید ضمن تماس با مرکز مراقبت پرستاری زی با مهر، از مشاوره رایگان این مرکز در زمینه خدمات پرستاری استفاده کرده و مرکز مطبوع خود را انتخاب کنید.

خانواده ها به راحتی می توانند با تماس تلفنی به کارشناسان مشاور در زمینه مراقبت های سالمندی مرتبط شوند و شرایط سالمند خود را تشریح کنند تا مشاوران بهترین راهکار را ارائه دهند.

کمک گرفتن از خدمات مراقبت از سالمند در منزل به تنهایی می تواند بین 20 تا 30 درصد در هزینه های شما صرفه جویی کند.

علاوه بر این می دانید که در آسایشگاه سالمندان امکان مراقبت خصوصی تمام وقت برای سالمند فراهم نمی شود چرا که تعداد سالمندان زیاد است.

بنابراین شما بهترین خدمات خصوصی را با بودجه کمتری بدست می آورید، در حالی که والدین شما در کنارتان هستند.

اگر سالمند روبراه است و تنها در ساعاتی از روز به مراقبت نیاز دارد مثلا هنگامی که افراد خانواده به مدرسه یا سر کار می روند می توان به جای خدمات شبانه روزی از خدمات پاره وقت و روزانه پرستار سالمند استفاده کرد. در این حالت بقیه اوقات فرزندان مراقبت را بر عهده می گیرند.

نگهداری از سالمند بر اساس نیاز

مراکز ارائه خدمات مراقبتی و پزشکی اغلب گروهی از پرستاران و پزشکان را با تخصص های مختلف در نظر می گیرند.

اگر سالمند برای انجام امور منزل به کمک نیاز داشته باشد از افرادی با تخصص کمتر استفاده می کنند اما در صورتی که سالمند تنها نیاز به فرد متخصصی برای رسیدگی به امور بد حالی و بیماری اش دارد، لزوما باید پزشک یا پرستار سالمند به او سر بزند.

در مواردی که نیاز به خدمات مراقبتی پزشکی وجود ندارد و خدمات غیر تخصصی است می توان به جای پرستار بهیار را به خانواده معرفی کرد تا در هزینه ها صرفه جویی شود.

خیلی از افراد در اطراف ما تمایل دارند خدمات داوطلبانه انجام بدهند. در صورتی که از این افراد شناخت و اطمینان کافی داشته باشید می توانید این مسئولیت را به آنها بسپارید.

کمک های افرادی مانند همسایه، آشنا و دوست می تواند برای مراقبت از سالمند بسیار مفید و مناسب باشد. بهتر است پیش از هر چیز منزل تان را برای سالمند مناسب سازی کنید.

پرستار سالمند

پرستار سالمند در منزل

پرستار سالمند در منزل یکی از نیازمندیهایی است که پیوسته در روزنامه ها و تبلیغات فضای مجازی با آن روبرو می شویم.

هر چند که گفتنش به زبان ساده است اما سپردن مسئولیت عزیزترین های زندگیمان به افراد غریبه ای که تاکنون آنها را ندیده ایم، واقعا کار دشوار و طاقت فرسایی است اما چه کنیم که با مشغله ای که امروزه فراگیر شده است نمی توان همه کارهای خانه و خانواده را به تنهایی پذیرفت.

ما در تمام امور زندگی مان نیاز به دریافت خدمات اجتماعی و بیرون از محیط خانواده داریم و پرستاری سالمند تنها کاری نیست که آن را به دیگران می سپاریم. در طول ماه افرادی را برای نظافت منزل و ساختمان، امور حسابداری مان و یا آموزش خصوصی کودکانمان، تعمیرات ساختمان و…. به محیط خانه وارد می کنیم.

پرستار سالمند هم یکی از موارد ضروری و حیاتی است و برای رفع و رجوع مسائل به کمک افراد کاردان و متخصص نیاز داریم.

هر چند که این روزها برای اموری مانند پرستاری کمتر به تخصص مورد نیاز توجه می شود و خیلی از خانواده ها ناآگاهانه این امر خطیر و حساس را به افراد معمولی جویای کار می سپارند.

باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشید که پرستاری یکی از زیر شاخه های علم پزشکی است و کسی را که به عنوان حمایت کننده و پرستار خانگی انتخاب می کنید، باید مدرک دانشگاهی و تسلط کافی داشته باشد.

همانطور که می دانیم سالمندان همیشه وضعیت ثابت و مناسبی ندارند و گاهی با مشکلات ناگهانی مواجه می شوند و واکنش به موقع و علمی در این موقعیت ها بسیار مهم و حساس است و حتی می تواند به قیمت جان یک نفر تمام شود.

پرستار سالمند

با این توصیف ها می توانیم نتیجه بگیریم که استخدام پرستار سالمند به این سادگی ها که فکر می کنید نیست. شما باید پیش از هر چیز ارگانهای مرتبط با پرستاری را بشناسید و از طریق آن شرکتهای دارای مجوز خدمات پزشکی و پرستاری تحت نظر این ارگان را تشخیص دهید.

سپردن سالمند به هر فردی که نزد شما می آید و تقاضای کار دارد اصلا کار معقولی نیست. شما باید فردی متخصص و دارای مدرک پرستاری و یا حداقل فردی که مهارت های این کار را به صورت تئوری و عملی آموزش دیده انتخاب کنید.

بخصوص هنگامی که قرار است فردی را برای پرستاری شبانه روزی کاندید کنید و تمام مسئولیت های سالمند را به او بسپارید، علاوه بر تخصص، ویژگی های اخلاقی او بسیار اهمیت پیدا می کند.

سالمندان اغلب افراد حساس و آسیب پذیری هستند و کوچکترین مشکل در رسیدگی به آنها می تواند موجب ایجاد کسالت و کج خلقی آنها شود پس باید در انتخاب پرستار سالمند اندکی حساسیت به خرج دهید.

برای اینکه از هر بابت خیالتان راحت شود باید چند روزی در مورد شرح وظایف پرستار سالمند تحقیق و بررسی کنید تا کاملا واقف شوید که یک پرستار چه مسئولیت هایی در قبال بیمار یا سالمند دارد.

حتما مطالعه کنید: شرح وظایف پرستار سالمند

بعد از این مرحله بهترین پیشنهاد مراجعه به شرکت های خدمات مراقبت، نگهداری و پرستار سالمند در منزل است که زیر نظر وزرات بهداشت فعالیت می کنند و مجوز کار دارند.

هنگامی که پرستار سالمند را از یک نهاد تخصصی انتخاب می کنید به عبارتی مسئولیت هایی را به عهده آنها می گذارید که باید در قبال آن پاسخگو باشند پس می توانید اطمینان بیشتری داشته باشید.

دستمزد پرستار سالمند

جهت اطلاع از میانگین حقوق پرستار سالمند، پرستار کودک و پرستار بیمار با مرکز زی با مهر تماس گرفته تا ضمن دریافت مشاوره رایگان، از حقوق پرستار مطلع شوید.

مبالغ اعلامی کارشناس مرکز، با توجه با نیاز شما و شرایط سالمند شما مانند معلول بودن، پوشکی و غیر پوشکی بودن، دارای زخم بستر، وزن زیاد و همچنین پرستار روزانه و یا پرستار شبانه روزی، متعیر می باشد.

 

مهم ترین نکته برای انتخاب پرستار سالمند قابل اطمینان بودن و صبور و مهربان بودن پرستار است. چرا که پایین بودن کیفیت خدمات و امکان سهل انگاری در مراقبت های پزشکی می تواند منجر به از دست رفتن سلامتی سالمند شود.

در صورت داشتن هرگونه سوال با ما تماس بگیرید.

تلفن: 02166581833 الی 5

واتساپ: +989120993611

اینستاگرام زی با مهر: www.instagram.com/zibamehr.nurse

2 دیدگاه

    • سلام روزتون بخیر. بله. لطفا با تلفن های مرکز به شماره 02166581833 الی 5 تماس بگیرین تا ضمن دریافت مشاوره رایگان ، از پرستاران مجرب و کارآزموده ما استفاده کنید. با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما