پرستار بیمار کرونا و جلوگیری از سرایت بیماری به خانواده

پرستار بیمار کرونا در چه مواقعی لازم است؟

پرستار بیمار کرونا

پرستار بیمار کرونا در چه مواقعی لازم است؟

یک سالی است که از شیوع بیماری کرونا می گذرد و ما همچنان با عواقب و نگرانی های آن درگیر هستیم. همانطور که می دانید بیماری کرونا به شدت مسری است و احتمال سرایت آن به اطرافیان و خانواده بسیار زیاد است بنابراین اگر یکی از اعضای خانواده به این بیماری دچار شود نگرانی برای بیمار شدن دیگران وجود دارد. پرستار بیمار کرونا یک راهکار ایمن برای مراقبت از فرد مبتلاست.

پرستار بیمار کرونا

علاوه بر اینکه وجود یک عضو از خانواده با درگیری بیماری کرونا خطراتی برای سایرین دارد، نگهداری و مراقبت فرد بیمار هم خود مسئله ای است که خانواده را دچار چالش می کند. خیلی از مواقع بیمار کرونایی به تنهایی در خانه زندگی می کند تا مدت زمان نقاهت بگذرد و بتواند از قرنطینه خارج شود اما همیشه این امکان فراهم نیست. گاهی افراد سالمند و یا میانسال درگیر بیماری می شوند و برای مراقبت و تغذیه نیازمند کمک دیگران هستند.

البته در شرایط عادی افراد جوان و سرحال هم در مواجهه با کرونا و قرار گرفتن در بستر بیماری نیازمند کمک های یک پرستار هستند تا در امور روزمره به آنها کمک کند. با توجه به به وضعیت وخیم بیمارستانهای کشور و تعداد فراوان بیماران کرونایی که نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارند، امکان بستری بیمار همیشه فراهم نیست یا اینکه ضرورتی ندارد.

با توجه به شیوع گسترده بیماری  و افزایش روز به روز بیماران، نیاز به فعالیت پرستارانی برای مراقبت از بیماران در منزل بیش از پیش وجود دارد.

این مقاله را نیز بخوانید: ویژگی های ماسک کرونا را بدانید

پرستار بیمار کرونا در چه مواقعی ضرورت دارد؟

-سالمندانی که تنها زندگی می کنند نیاز به فردی برای رفع نیازهای روزمره دارند

-افرادی که با بیماری های زمینه ای درگیر هستند باید تحت مراقبت تخصصی باشند

-افرادی از خانواده که همزمان مبتلا به کرونا می شوند

-افرادی که خویشاوندانی برای کمک و مراقبت ندارند. مثلا اعضای دیگر خانواده فرزندان خردسال هستند یا اعضای دیگر خانواده بیرون از منزل کار می کنند و دوست و آشنایی هم در شهرشان ندارند

پرستار بیمار کرونا اغلب مواقع به صورت شبانه روزی و تمام وقت در منزل بیمار حضور دارد و شرایط عمومی بیمار را تحت نظر می گیرد. برای افرادی که بیماری های زمینه ای دارند، مبتلا به نوع حادی از کرونا شده اند یا علائم تنفسی در آنها مشاهده می شود و یا برای سالمندان، باید پرستاری متخصص و دارای مهارت های پزشکی، به امور بیمار رسیدگی کند تا بتواند در مواقع اورژانسی واکنش مناسب نشان دهد.

بیماران کرونایی به این دلیل که اغلب با بدحالی شدید مواجه می شوند نمی توانند نیازهای اولیه خود مانند تهیه غذا و خوردن دارو و نظافت شخصی و… را به خوبی انجام دهند و نیاز به پرستار یا همراهی دارند که در روند بهبودی به آنها کمک کند. تخصص پرستار برای احیای قلبی تنفسی هم از مواردی است که باید برای استخدام پرستار بیمار کرونا به آن توجه شود.

پرستار بیمار کرونا

چرا لازم است برای بیمار کرونایی پرستار استخدام کنیم؟

علاوه بر موارد ضروری که در بالا اشاره کردیم، با توجه به اینکه کرونا یک بیماری ناشناخته است بهتر است با همراهی پرستار باتجربه در این زمینه همراه باشد تا فشار روحی کمتری به بیمار وارد شود. کمک گرفتن در موارد خاصی مانند این بیماری بهترین و عاقلانه ترین راه است چرا که واکنش های بیمار به این ویروس کاملا واضح و مشخص نیست و از فردی تا فرد دیگر تفاوت دارد. در ضمن پرستار بیمار کرونا به خوبی بر امور بهداشتی مسلط است و به طور مداوم محیط را ایزوله نگه می دارد.

پرستار علاوه بر مراقبت از بیمار نکات بهداشتی لازم برای جلوگیری از انتقال و همچنین عوامل موثر بر بهبود بیمار را به اعضای خانواده گوشزد می کند. شما می توانید ضمن تماس با مرکز مراقبت پرستاری در منزل زی با مهر از مشاوره رایگان همکاران ما استفاده نموده و همچنین برای بیمار کرونایی خود بهترین پرستار را به خدمت بگیرید.

این مقاله را نیز بخوانید: درمان کرونا در منزل

واتساپ: +989120993611

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما