7 روش مهم جلوگیری از پیری زودرس پوست

پیری زودرس پوست و جلوگیری از آن

پیری زودرس پوست

دلایل بسیار زیادی وجود دارند که باعث پیری زودرس پوست ما می شوند. در بعضی از این علل پیری زودرس پوست ما دخیل نیستم و نمی توانیم کاری انجام دهیم ولی در بعضی دیگر می توانیم تأثیرگذار باشیم.

چیزی که ما نمی توانیم آن را تغییر دهیم روند طبیعی پیری است که نقشی اساسی دارد. با گذشت زمان ، همه ما خطوط قابل مشاهده ای در روی صورت و پوست خود مشاهده می کنیم و این طبیعی است که صورت ما کمی از لطافت جوانی خود را از دست بدهد. همچنین در این زمان ما ، متوجه نازک و خشک شدن پوست خود نیز می شویم. ژن های ما تا حد زیادی زمان وقوع این تغییرات را کنترل می کنند. اصطلاح پزشکی این نوع پیری “پیری ذاتی” است.

اما ما می توانیم نوع دیگری از پیری که بر روی پوست ما تأثیرگذار می باشد را تحت تأثیر قرار دهیم. انتخاب محیط و سبک زندگی ما می تواند باعث پیری زودرس پوست ما شود. اصطلاح پزشکی این نوع پیری “پیری بیرونی” است. با انجام برخی اقدامات پیشگیرانه ، می توانیم تأثیراتی را که این نوع پیری بر روی پوست ما ایجاد می کند ، کاهش دهیم.

پیری زودرس پوست

روش های جلوگیری و کاهش پیری زودرس پوست

1- خورشید نقش اصلی را در پیری زودرس پوست ما ایفا می کند. عوامل و کارهای دیگری که انجام می دهیم نیز می توانند پوست ما را سریعتر از آنچه که طبیعی است ، پیر کند. متخصصان پوست جهت کمک به بیماران خود برای جلوگیری از پیری زودرس پوست ، نکات زیر را به بیماران خود گوشزد می کنند.

از پوست خود در برابر آفتاب محافظت کنید. محافظت از پوست در برابر آفتاب بسیار ضروری است. شما می توانید با پوشیدن لباس های محافظ در برابر آفتاب مانند پیراهنی سبک و آستین بلند ، شلوار ، کلاه لبه دار و عینک آفتابی دارای خاصیت محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش (UV) و استفاده از کرم های ضد آفتاب از پوست خود محافظت کنید.

توصیه ما استفاده از کرم های SPF30 به بالا جهت آفتاب شدید و مستقیم می باشد مانند ساحل دریا. شما باید هر روز کرم ضد آفتاب را بر روی تمام نواحی پوست ، در جاهایی که لباس آن را نمی پوشاند بزنید. همچنین می توانید جهت محافظت بیشتر ، به دنبال لباس هایی با برچسب محافظت در برابر اشعه ماورا بنفش (UPF) باشید.

به جای اینکه برنزه شوید ، برنزه کننده بزنید! هر بار که برنزه می شوید ، پوست خود را زودتر پیر می کنید. تمام روش های قرار گرفتن در برابر اشعات ماورا بنفش جهت برنزه کردن پوست، سرعت پیری پوست شما را تسریع می کنند.

2- اگر سیگار می کشید ، آن را قطع کنید. سیگار کشیدن سرعت پیری پوست شما را بسیار بالا می برد و باعث ایجاد چین و چروک در پوست می شود.

3- از گرفتن حالات تکراری در صورت خود ، خودداری کنید. وقتی در چهره خود حالات تکراری ایجاد می کنید ، عضلات زیرین آن نواحی را منقبض می کنید. اگر سالها به طور مکرر عضلات یکسانی را منقبض کنید ، این خطوط بر روی چهره شما دائمی می شوند.

4- رژیم غذایی سالم و متعادل داشته باشید. یافته های جدید نشان می دهد که خوردن مقدار زیادی میوه و سبزیجات تازه می تواند از آسیب هایی که منجر به پیری زودرس پوست می شود ، جلوگیری کند. یافته های تحقیقاتی همچنین حکایت از آن دارد که رژیم غذایی حاوی مقدار زیادی قند یا سایر کربوهیدرات های تصفیه شده می تواند پیری پوست را تسریع کند.

5- الکل ننوشید و یا حداقل الکل کمتری بنوشید! الکل پوست را کم آب می کند و به پوست آسیب فراوانی می رساند و می تواند شما را پیرتر از حالت طبیعی نشان دهد.

6- سعی کنید در بیشتر روزهای هفته ورزش کنید. ورزش ​​می تواند باعث بهبود گردش خون و تقویت سیستم ایمنی بدن شود. این به نوبه خود ممکن است ظاهر جوانی تری به پوست شما دهد.

7- صورت خود را دو بار در روز و یا پس از تعریق شدید بشوئید. هر روز از مرطوب کننده صورت استفاده کنید. مرطوب کننده ها ، رطوبت را در پوست ما نگاه می دارند و ظاهر جوان تری به آن می بخشند.

پیری زودرس پوست

و در آخر چنانچه نگران پیری زودرس پوست خود هستید ، حتما به یک متخصص پوست مراجعه کنید

این مطلب را نیز بخوانید:بیماری های شایع سالمندی

اینستاگرام زی با مهر: www.instagram.com/zibamehr.nurse

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با ما